Анонс заходів

Стаття на історико-краєзнавчу конференцію

Стаття_на_конференцію_Нарис_навчальних_з
Adobe Acrobat Document 453.8 KB

28 жовтня - 72 річниця визволення України

Однією із жахливих сторінок ХХ століття є Друга світова війна 1939-1945 рр., яка торкнулася і нашої країни. Саме під час цієї війни розпочалось довге і криваве протистояння наших співвітчизників за визволення нашої держави. Тяжкий шлях визволення України тривав з 1942 до 1944 рр., попри гіркоту поразок ми вирвали Перемогу у ворога, звільнивши нашу державу.

       27 жовтня 2016 року в усіх класах відбулися класах відбулися класні години, присвячені визволенню України від фашистських загарбників. Так, учні 8 класу переглянули фрагменти фільму Леоніда Бикова "У бій ідуть лише "старі". Дізналися про український вимір у боротьбі з нацизмом та якою ціною дісталася Перемога. Увазі школярів були представлені фільми "Історія гідності : Друга світова війна", знятий каналом "24" та "28 жовтня - День визволення України". У шкільній бібліотеці відбулася виставка літератури "Україна вільна".

      Учні 10,11 класів переглянули фільм "Хайтарма", що розповідає про депортацію кримськотатарського населення і про трагічну дату в історії -  18 травня 1944 року. Переглянули презентацію, присвячену життєвому шляху двічі Героя Радянського Союзу кримськотатарському льотчику Амет-Хану Султану.

Козацька Покрова

        14 жовтня українці святкують одне з найбільших народних свят – свято Покрови Пресвятої Богородиці. Пречиста Діва зробила людям багато добрих справ. У Київській Русі врятувала Почаївський монастир від нападу турків. І князь Ярослав Мудрий віддав Україну під її покров. 
             Козацтво України вважало своєю покровителькою і заступницею Покрову
 Пресвятої Богородиці. Саме це свято було найбільшим святом для козаків. Цього дня у них відбувалися вибори нового отамана. 
Козаки настільки вірили в силу Покрови Пресвятої Богородиці і настільки щиро й урочисто відзначали свято Покрови, що впродовж століть в Україні воно набуло ще й козацького змісту та отримало другу назву — Козацька Покрова. З недавніх пір свято Покрови в Україні відзначається ще й як день українського козацтва. 
І до нас сьогодні на наше свято завітали справжні козаки...
13.10.16. у ЗОШ №20 святкували свято Козацької Покрови, театралізована вистава мала назву "Козацькому роду нема переводу", в нiй взяли участь учнi 8-11 класiв. На свято були запрошені представники Храму Петра Могили української православної церкви Київського патріархату, які подарували дітям шкільні рюкзаки та теплий одяг. Також нашими гостями були військовослужбовці, адже 14 жовтня ще святкується День захисника України. В рамках акції «Подаруй солдату радість», учні нашої зробили янголят та інші обереги для захисників країни та подарували їм малюнки.
Сьогодні козак - не той, хто одягнений у вишиванку й шаровари. Козак - це передовсім воїн за духом, і воюватиме він тільки за честь і свободу. ШЛЯХЕТНІСТЬ, МУДРІСТЬ, ВІДВАГА – три основні прикмети козака: шляхетного не підкупиш, мудрого не обдуриш, мужнього не залякаєш. 
Зі святом, Україно!

Обласний фестиваль "Шукай краси, добра шукай!"

       Учні 4-11 класу  взяли участь в обласному фестивалі "Шукай краси, добра шукай!", присвяченому 160-річчю І.Я.Франка. Створено літературно-музичний мікс за творами І.Я.Франка "Академія в одній особі", в якому використано гімн січових стрільців "Не пора, не пора..." та пісню "Як почуєш вночі" на слова І.Я.Франка. Школярі розповідають цікаві факти біографії Каменяра.